BoYs ArE tOyS!

Karlík a továrna na čokoládu

5. prosince 2008 v 21:16 | Pepouš |  Filmy a seriály
Tento film vlastně vypráví o tom, že v jednom městě se rozjede obrovská továrna na čokoládu, která je ale za několik let zavřená, protože někdo ukradl tajné recepty, které jsou opravdu unikátní a pana Wonku, vlastníka továrny to velice naštvalo. Propustil tedy všechny zaměstnance a továrnu zavřel. Za nějaký čas se rozjel hledat do hlubin pralesa nové netradiční chutě čokolád, který by mohl opět zavést na trh. Na své cestě se setkal s domorodým kmenem Umpa Lumpa, který se živil kakaovými boby. Dohodl se tedy s nimi, že když se odstěhují do jeho továrny a budou pro něj pracovat, můžou čokolády sníst kolik chtějí.
Karlík a továrna na čokoládu
Když byla továrna zase v plném provozu, vyhlásil Wonka zvláštní soutěž pro děti. Pět šťastných mohlo v čokoládě najít zlatou vstupenku, která umožňovala ztrávit celý den ve Wonkově továrně. Jedním z nich je i hlavní postava filmu - Karlík. Karlík je z chudé rodiny a čokoládu si může dovolit jen velmi zřídka. Bydlí s rodiči a prarodiči v polorozpadlém domečku, který je ve filmu udělán naprosto úžasně. Řekla bych, že je to stěžejní objekt první poloviny filmu.
Karlík a továrna na čokoláduKromě Karlíka jsou ostatní děti, které vyhrály, nevychovaní spratci. Wonka je za to také po zásluze odmění. Nikdo z nich nedopadne dobře. Wonka má totiž velmi zvláštní způsoby a smysl pro humor. Čokoládová pohádka se může snadno změnit v čokoládové peklo.
Karlík a továrna na čokoláduI když se film může na první pohled zdát, jako jedna velká počítačová animace, opak je pravdou. Celá Wonkova továrna byla vytvořena reálně bez počítačových triků a to včetně scén s veverkama, které prý byly pro ten účel speciálně vycvičeny. Johnyho Deppa jsem hledala celý film - marně. S Wonkovou maskou prostě nebyl k poznání.
Jinak je to moc fajn film - zajímavý, netradiční, doporučuji. Johny Depp je prostě nepřekonatelný a Tim Burton, který na všechno dohlížel taky! :-) Takže rozhodně podívat!!!
Karlík a továrna na čokoládu ZDROJ: MONIKA
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama