BoYs ArE tOyS!

Filmy a seriály

Karlík a továrna na čokoládu

5. prosince 2008 v 21:16 | Pepouš
Tento film vlastně vypráví o tom, že v jednom městě se rozjede obrovská továrna na čokoládu, která je ale za několik let zavřená, protože někdo ukradl tajné recepty, které jsou opravdu unikátní a pana Wonku, vlastníka továrny to velice naštvalo. Propustil tedy všechny zaměstnance a továrnu zavřel. Za nějaký čas se rozjel hledat do hlubin pralesa nové netradiční chutě čokolád, který by mohl opět zavést na trh. Na své cestě se setkal s domorodým kmenem Umpa Lumpa, který se živil kakaovými boby. Dohodl se tedy s nimi, že když se odstěhují do jeho továrny a budou pro něj pracovat, můžou čokolády sníst kolik chtějí.
Karlík a továrna na čokoládu
Když byla továrna zase v plném provozu, vyhlásil Wonka zvláštní soutěž pro děti. Pět šťastných mohlo v čokoládě najít zlatou vstupenku, která umožňovala ztrávit celý den ve Wonkově továrně. Jedním z nich je i hlavní postava filmu - Karlík. Karlík je z chudé rodiny a čokoládu si může dovolit jen velmi zřídka. Bydlí s rodiči a prarodiči v polorozpadlém domečku, který je ve filmu udělán naprosto úžasně. Řekla bych, že je to stěžejní objekt první poloviny filmu.
Karlík a továrna na čokoláduKromě Karlíka jsou ostatní děti, které vyhrály, nevychovaní spratci. Wonka je za to také po zásluze odmění. Nikdo z nich nedopadne dobře. Wonka má totiž velmi zvláštní způsoby a smysl pro humor. Čokoládová pohádka se může snadno změnit v čokoládové peklo.
Karlík a továrna na čokoláduI když se film může na první pohled zdát, jako jedna velká počítačová animace, opak je pravdou. Celá Wonkova továrna byla vytvořena reálně bez počítačových triků a to včetně scén s veverkama, které prý byly pro ten účel speciálně vycvičeny. Johnyho Deppa jsem hledala celý film - marně. S Wonkovou maskou prostě nebyl k poznání.
Jinak je to moc fajn film - zajímavý, netradiční, doporučuji. Johny Depp je prostě nepřekonatelný a Tim Burton, který na všechno dohlížel taky! :-) Takže rozhodně podívat!!!
Karlík a továrna na čokoládu ZDROJ: MONIKA
TOPlist

Twilight (Stmívání)

5. prosince 2008 v 20:48 | Pepouš
Originální název: Twilight
Žánr: Akční, Horor, Romantický, Thriller
Rok výroby: 2008
Režie: Catherine Hardwicke

MOTO:
  • Když můžete žít věčně...pro co žijete?
  • When you can live forever, what do you live for?

Film natočený podle knižní předlohy od Stephenie Meyerové se na plátně kin objeví 21.11.2008 v USA a v České republice.

Sedmnáctiletá Isabella "Bella" Swanová, kterou hraje Kristen Steward, se stěhuje do deštěm zmáčeného městečka Forks ve státě Washington. Přestože se tam stěhuje na vlastní žádost, zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější místo...až do doby, kdy potká tajemného a velmi pohledného studenta místní školy Edwarda Cullena (Robert Pattinson), který obrátí její život vzhůru nohama. Do Bellina příjezdu totiž Edward a celá jeho rodina úspěšně tajili před obyvateli městečka Forks svou dlouhou upírskou historii.
Ale ani teď nikdo není v bezpečí...ani Bella, která je Edwardovi nejdražší a on by jí snesl modré z nebe. Do městečka se totiž blíží trio upírů, pro které je Isabella pouze kořist.
Ochrání ji???

Na tento filmík se chystám do kina už od té doby co měl ve Zlíně premiéru, ale stále mi to nevychází. Ségra ho už viděla 2x a říkala že je nádherný. Soundtrack poslouchá pořád dokola. Říkala že je to nejkrásnější romantický film, který kdy viděla a hodnotí ho na svém blogu (mykingdom) 100%, tak jsem zvědavá. Zatím čágo a pak podám befel jak se mi to líbilo!
TOPlist
 
 

Reklama
Reklama